HABERLEŞME, AĞ VE KONTROL SİSTEMLERİ

 

FİKİRLERİN TEKNOLOJİ İLE BULUŞMA NOKTASI!
TELSİZ
UZAKTAN KUMANDA SİSTEMİ (UKS)

Uzak Komuta Sistemi, Silahlı Kuvvetlerin ihtiyaçları özelinde ağlar üzerinden, mesafeden bağımsız olarak telsizin uzaktan kontrolünü sağlayan IP tabanlı Uzak Komuta Birimi ve Yerel İletişim Birimi’nden oluşan kontrol cihazları bütünüdür. Geliştirilen modern tasarımı sayesinde tek bir telsiz komuta birimi, Uzak Komuta Birimi veya Yerel İletişim Birimi olarak kullanılabilir olduğu gibi, aynı cihaz yazılım tabanlı olan, hem V/UHF deniz telsizini hem de HF kara telsizini kontrol edebilme yeteneğine sahiptir. 

Uzak Komuta Sistemi, birden fazla Uzak Komuta Birimi tarafından telsiz fonksiyonlarını takip edebilir, VoIP iletişimini dinleyebilir, her seferde bir birim olacak şekilde komuta edilebilir durumda tasarlanmıştır. Uzak Komuta Birimi farklı tip telsizlerin işlevlerini tek ekran üzerinden gözlemleyebilmektedir. Bir Uzak Komuta Birimi, birden fazla Yerel İletişim Birimi ile bağlantı kurarak; farklı tip telsizleri eşzamanlı dinleyebilir. 

Pavotek, Türkiye’de yerli imkanlarla ağ cihazı tasarlama ve üretme kabiliyetine sahip sayılı şirketler arasında lider konumundadır.