Biz Kimiz

Pavotek olarak müşterilerimizin ihtiyacına uygun birinci sınıf elektronik ve gömülü sistem çözümleri tasarlıyor ve üretiyoruz. Bu çözümlerimizi IP ağ haberleşme aygıtları, iletişim/kontrol sistemleri, güç aktarım/dağıtım birimleri, insansız aviyonik sistemleri ve enerji dağıtımını verimli hale getiren sistemler olarak sıralayabiliriz. Çeşitli uygulama alanlarında projelerimizi geniş bilgi birikimimiz ve deneyimimiz üzerine inşa ediyoruz. En zorlu çevre koşullarında çalışan askeri bilgisayarlardan, veri merkez yönetim anahtarlama cihazlarına kadar geniş bir yelpazede ürünler tasarlıyor ve üretiyoruz.

Hem iç hem de ihracat pazarlarında satılan ticari ve endüstriyel ürünlerimiz ile komple çözümler sunuyoruz.

Türkiye’nin önde gelen teknoloji üslerinden biri olarak, ülkemizin ulusal güvenlik açısından kritik alanlarda yerli teknolojiler geliştirmeye yönelik stratejik girişimi kapsamında birçok sorumluluk üstlendik. Bu konuda çok da başarılı olduk. Ürünlerimiz on yıldan uzun bir süredir kapsamlı bir şekilde test edilip kullanılmış ve mükemmel bir saha tecrübesine ulaşmıştır.

Son derece iddialı tavrımız, yenilikçiliğe olan duyarlılığımız ve gelecek vadeden yeni fikirleri denemeye hazır misyonumuzla bir araya geldiğinde, bu durum eşsiz bir ürün portföyüne yol açtı. Daha önemlisi, çeşitli ancak birbirini tamamlayıcı konularda anahtar yetkinlikler kazandık. Bu bize rakiplerimizin erişemeyeceği çözümleri keşfetme avantajı sağlamaktadır. Amacımız bu kapsamlı bilgiyi alıp işleyerek tüm müşterilerimiz için değer yaratmaya odaklanmaktır.

OEM (Orijinal Ekipman Üreticisi) ve ODM (Orijinal Tasarım Üreticisi) olarak da faaliyet göstermekteyiz. Türkiye’nin önde gelen savunma sanayi şirketleriyle stratejik ortaklıklarımız bulunmaktadır. Hem iç hem de ihracat pazarlarında satılan askeri ve endüstriyel ürünlerimiz ile komple çözümler sunmaktayız. Ar-Ge mühendislerimiz fikir ve müşteri gereksinimlerini elektronik ve mekanik tasarımlara dönüştürmektedir.

Üretim ve test tesislerimizde DO-178, DO-254 ve DAL-A, DAL-B, DAL-C gibi askeri ve aviyonik dereceli sertifikalandırma gereksinimlerini karşılayan bileşenler tasarlayıp sunabilen az sayıda Türk şirketi arasındayız.

Yeteneklerimizi daha da geliştirmek için sürekli çaba sarf ediyoruz. Kendi Gerçek Zamanlı İşletim Sistemimize, Pavo OS’a ve dahili olarak geliştirilen yazılım ve elektronik modül kütüphanelerine sahibiz. Gelecekteki çalışmalar için sağlam bir temel oluşturan bu varlıkları daha da geliştirmek için projelerimizden öğrenilen dersleri sonraki projelerimizde kullanıyoruz. Pavotek olarak en büyük varlığımız, mümkün olan her şekilde destek vermeye çalıştığımız insanlarımızdır. Pavotek’te en önemli önceliklerimizden biri, geleceğe ışık tutabilecek potansiyele ulaşma fırsatı için parlak beyinler yetiştirmektir. Üniversitelerdeki akademik bilginin endüstriyel ürüne dönüşümü konusunda destek oluyor ve üniversitelerle uzun vadeli işbirliğini geliştirmeyi hedefliyoruz. Neredeyse tüm gelirlerimizi Ar-Ge faaliyetlerine yeniden yatırıyoruz. Şu anda Yapay Zeka, Derin Öğrenme ve Siber Güvenlik gibi araştırma alanlarına yoğun yatırım yapıyoruz.

 

Pavotek’te en önemli önceliklerimizden biri, geleceğe ışık tutabilecek potansiyele ulaşma fırsatı için parlak beyinler yetiştirmektir.

Kapsam
"Havacılık, savunma sanayi için aviyonik, güç ve enerji, terminal, veri ağı ve RF bileşen sistemlerinin donanım, yazılım ve mekanik tüm tasarım, geliştirme, üretim, test, entegrasyon, kurulum, satış, hizmet içi bakım ve desteği"
Tarihçemiz
"Fikirlerin Teknoloji İle buluşma Noktası"
2003
KURULUŞ

2003 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

2006
SAVUNMA SEKTÖRÜNE GİRİŞ

2006 yılında adımını attığı Savunma Sektörü ile, teknolojisi ve yetkinliklerini elektroniğin üst seviyelerine çıkarmış ve ülkemizin önde gelen savunma firmalarının alt yüklenicisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

2009
Yeni Bölümler

2009 yılındaki yönetim kararlarıyla başta Savunma, Otomotiv, Enerji, Telekom, Güç Kontrol ve IoT (Nesnelerin İnterneti) sektörlerinde çok farklı ürünleri farklı standartları baz alıp tasarlamaktadır.

2016
Üretim Tesisi Yenilendi

2016 yılında 2200 m² lik yeni üretim, montaj ve test tesisi Orhanlı’da faaliyetine başladı.

Şimdi

Teknopark İstanbul (Ar-Ge) ve Bilişim Vadisi(Üretim ve Test) bölgesindeki tesislerinde 400’ü aşkın çalışanıyla ve yeni yönetim yapısıyla faaliyet göstermeye devam etmektedir.

2023
Gelecek

Türkiye’nin 2023 yılında savunma ve havacılık sanayindeki 10,2 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşabilmesi için biz de varız!