NESNELERİN İNTERNETİ (IoT) ÇÖZÜMLERİ

 

FİKİRLERİN TEKNOLOJİ İLE BULUŞMA NOKTASI!
DRONE
İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI
Gök Alp Quadrator Drone

Gök Alp 2 kg’a kadar yük taşıma kapasitesine sahip olan Quadrator Drone olup, yüksüz halde 1 saat ve yüklü halde ise 45 dakikaya varan uçuş süresine sahiptir. Açık halde boyutu 100 cm x 80 cm x 20 cm, kapalı halde boyutu 50 cm x 40 cm x 20 cm’dir. GPS/GLONASS uydu konumlama sistemi sayesinde otomatik kalkış, otomatik iniş, harita üzerinden işaretleyerek otomatik sürüş, otomatik eve geri dönme işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Maksimum 1.5 metre GPS konum doğruluğu içerir. Açık alanda ve görüş hattında 10 km kontrol ve görüntü mesafesi bulunmaktadır. Maksimum hızı yaklaşık 10 m/s’dir. Kamera görüntü aktarımı ile ekrandan canlı görüntü aktarımı özelliklerine sahiptir. Tek operatör ile kullanılabilme özelliği bulunmakta olup, faydalı yük değişim özelliği sayesinde birçok nitelikli ürün taşıma yeteneği sağlanmaktadır.

Gök Alp drone sistemleri ağırlıklı olarak faydalı yükün bir noktadan
başka noktalara otonom taşınmasını sağlayacak modüler sistemlerden oluşmaktadır. Gök Alp drone sistemlerimiz endüstriyel, askeri, sağlık, tarım, çevre sağlığı ve lojistik alanlarında aktif hizmet verebilme yeteneklerine sahiptir.

Gök Alp Vtol Drone

Vtol Drone dikey kalkış, yatay uçuş özellikli 4-6 m kanat uzunluğunda geniş kanatlı drone olup, 15 km’ye kadar mesafeden yüksek hassasiyetli konum tespiti imkanı sunar. 20 kg’a kadar faydalı yük taşıyabilen Vtol dronun uçuş süresi 2 saattir.
Gök Alp Vtol Drone’larımız özel nitelikli görevlerde otonom insansız hava araçları olarak görev almaktadır. Yapay zeka teknolojisi ile güçlendirilen otonom sistemlerimiz sayesinde farklı alanlarda yüksek başarımlı hizmetler sağlanabilmektedir.

Pavotek olarak, ülkemizde ve dünyada Nesnelerin İnterneti teknolojisinin geliştirilmesi sürecinde öncü rolümüzle yer almaya devam edeceğiz.