NESNELERİN İNTERNETİ (IoT) ÇÖZÜMLERİ

 

FİKİRLERİN TEKNOLOJİ İLE BULUŞMA NOKTASI!
ELEKTRONİK
AKILLI ETİKET

Yiyecek – içecek, elektronik, teknoloji mağazalarında kullanılan kağıt etiketler günümüz teknolojisiyle yerini elektronik etiketlere bırakmaktadır.  Elektronik raf etiket sistemi mağazalardaki etiketleri akıllı hale getirmektedir. Elektronik etiket üzerinde yer alan ürün bilgileri merkezden gönderilecek veri ile güncellenir. Böylece merkezden kullanıcı tarafından herhangi bir değişiklik yapıldığında anında tüm etiketlere ulaşmış olur. Herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan ilgili ürüne ait etiket yeni bilgi ile güncellenir. Böylelikle kağıt raf etiketlerinin kullanımındaki vakit kaybı önlenir ve kağıt israfı önlenerek doğaya katkıda bulunulmaktadır. İnsan kaynaklı hatalar böylelikle önlenmiş olacaktır.

3 farklı versiyonda (1.9”, 2.7”, 4.2”) bulunan buton özelliği sayesinde müşteriler ya da kullanıcılarla etkileşime geçilebilir. Örneğin, mağaza içerisinde bulunan ürünlere bağlı etiketlerde butona basılarak, ürünün anket değerlendirmesi yapılabilir. Bunun gibi oluşturulacak birçok senaryo ile uç birim-toplayıcı arasında çift taraflı iletişim sağlanabilmektedir. Elektronik etiket, etiket toplayıcısı ve mağaza arayüzü biriminden(Linux tabanlı) oluşmaktadır.

Pavotek olarak, ülkemizde ve dünyada Nesnelerin İnterneti teknolojisinin geliştirilmesi sürecinde öncü rolümüzle yer almaya devam edeceğiz.