NESNELERİN İNTERNETİ (IoT) ÇÖZÜMLERİ

 

FİKİRLERİN TEKNOLOJİ İLE BULUŞMA NOKTASI!
KAPI TİPİ METAL DEDEKTÖR

X-ray; kişilerin üzerindeki manyetik ve manyetik olmayan metal objelerin (ateşli silah, her türlü kesici, parçalayıcı madde, vb.) tespitine yarayan, bina içi / dışı kullanımlarına uygun, panel tipi “Kapı Tipi Metal Detektörünün (Walk-Through Metal Detector)” üretmekteyiz. Elektromanyetik uyumluluk testlerinden (EMI-EMC), WTMD, NJI Standartlarına uyumlu, CE sertifikalı, IP sertifikalı olarak güvenlik ve dayanıklılık gereklilikleriyle hamileler, kişisel tıbbi elektronik cihaz (işitme cihazı, kalp pili vb.) taşıyan insanlara zarar vermeyecek ve bu cihazların fonksiyonlarını bozacak şekilde etkilememektedir. İki veya daha fazla detektör birbirlerinin çalışma fonksiyonlarını bozucu etki göstermeden çalışmaktadır. Aynı zamanda cihaz elektronik(USB disk, RFID Kartlar, CD/DVD vb.) ve manyetik medyaya(manyetik kaset ve disketler, vb.) zarar vermemektedir. 

Cihazın hafızasında en az 5 adet uluslararası güvenlik standardı bulunacak ve istendiğinde cihazlar direkt bu standartlara set edilebilmektedir. X-ray Metal Detektör, çevrede bulunan aşırı miktardaki metallerden ve parazit sinyallerinden etkilenmemesi için gerekli her türlü önlem alınmış olacaktır. Baz istasyonu, radar, telsiz, yürüyen merdiven, döner kapı, asansör girişleri yakınlarında ve kapalı dar betonarme bina içi koridorlarda (cezaevi girişleri gibi) etkilenmeden çalışmaktadır. Cihaz çok algılama bölgeli (multizone) olacak şekilde ışıklı alarm sinyali sadece metal objenin geçtiği bölgeden alınacaktır. Bölge sayısı 20+20+20=60 olacaktır. 

Havalimanları yurtiçi-yurtdışı ziyaretçi giriş kapılarında, cezaevleri ve emniyet birimleri giriş-çıkışlarında yüksek güvenliğin kritik olduğu yerlerde kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. Düşük miktarda istenmeyen yanlış alarm oranıyla mükemmel ayrımcılık, normal miktarda anahtar, bozuk para, kemer vb. cepleri boşaltma ihtiyacını ortadan kaldırır. Kişileri ve nesneleri 18, 33 veya 60 parçaya bölerek birbirinden bağımsız olarak bu hücrelerin herhangi bir istenmeyen silah, kaçakçılık malzemesi tespiti yapabilmekteyiz. Bunu yaparken X-ray cihaz hassasiyetini kemer, anahtar, saat, bozuk para gibi zararsız nesnelerin cihazdan önce çıkarılmasına gerek kalmadan ve yanlış üretilmesinin önüne geçilerek yapılmaktadır. 

Akıllı sayaç özelliği sayesinde giriş ve çıkış yapan kişi sayısını ölçebilmektedir.

Pavotek olarak, ülkemizde ve dünyada Nesnelerin İnterneti teknolojisinin geliştirilmesi sürecinde öncü rolümüzle yer almaya devam edeceğiz.